Σάββατο 8 Νοεμβρίου 2014

Κύπελλο Ελλάδας: Παναθηναικός - Παναιτωλικός 3-1

Η αγαπημένη μας ομάδα ηττήθηκε για 2η φορά στον όμιλο για τον διαφοροποιημένο φέτος θεσμό του κυπέλλου, αυτή τη φορά στο γήπεδο της λεωφόρου Αλεξάνδρας, από τον Παναθηναικό. Η αλήθεια είναι ότι το προσεχές παιχνίδι με τη Ξάνθη είναι πιο σημαντικό μιας και πρωταρχικός σκοπός της ομάδας και φέτος είναι η άνετη και χωρίς άγχος παραμονή στο πρωτάθλημα της σούπερ κλίκας. Για αυτό το λόγο άλλωστε ο Παναιτωλικός παρατάχθηκε με πολλές αλλαγές στη βασική εντεκάδα. Η αγαπημένη μας ομάδα σε γενικές κινήθηκε σε μέτρια επίπεδα με εξαίρεση κάποια διαστήματα που απείλησε την αντίπαλη εστία και ήταν κινητική. Αξίζει να αναφερθούν οι δυο κλασικές ευκαιρίες που απωλέσθηκαν στα τελευταία λεπτά του 1ου ημιχρόνου όπου και η ομάδα μας θα μπορούσε να έχει σκοράρει. Ο Παναιτωλικός θα μπορούσε να διεκδικήσει κάτι καλύτερο στο 2-1 (πχ την ισοπαλία χωρίς αυτή να άλλαζε κάτι βέβαια στην υπόθεση πρόκριση) αλλά δεν του το επέτρεψε ο ρέφερι με την τουλάχιστον υπερβολική και αυστηρότατη αποβολή του Κούσα με δυο κίτρινες κάρτες σε διάστημα ενός λεπτού!

Υ.Γ: Αγρίνιο σημαίνει Παναιτωλικός